Şimdi bakıyorsun ya,
gördüğün imgelere sözcük diyorsun ya,
beyninde bir yerlerde sözcüklere anlam veriyorsun ya ,
o sözcüklerin sendeki anlamına bir de yorum katıyorsun ya,
işte tam o anda “sadece okuyorum” dediğin zihinsel işlemi yaparken yavaş, yavaş, geçmişin acı veren, artık sana hizmet etmeyen tüm izleri silikleşmeye başlıyor ve sen bu sözcük dizilimini her okuduğunda yine aynı şeyler olmaya başlayacak ve her seferinde daha da silikleşecek seni sen olmaktan alıkoyan her şey.
Sen okudukça, daha çok sen olacaksın ve sen olmak derken; ben aslında sana, senin ruhunun olmanı istediği senden bahsediyorum.
Senin ruhunun en doruk katmanlarında ne olduğunu ben buraya yazmasam da, sen bunun ne anlama geldiğini şimdi kavramasan da ya da daha sonra bu konuya kafa yormasan da, oralarda her zaman sana hizmet etmek için hazır, her zaman senin her hücrende senin mutluluk diyeceğin anlamı yaratacak gücün senin en düşük titreşimli düşüncenin yaratabileceği cehennemi oluşumları, cennetvari oluşumlara dönüştüren titreşimin, önündeki baraj yıkılmış kocaman bir gölün sularınının önündeki her şeyi yaşam titreşimi ile yıkaması gibi bir yaratıma, farkında olsan da, olmasan da izin vermiş oluyorsun.
Ve sen bu izni vermiş olan zihninin “benim” dediği bedende, sağlık titreşimlerinin, önünde durulamaz bir sel gibi akışına ilham vermiş oluyorsun.
Sadece art arda dizilmiş bir kaç sözcük ve bunlar ile okumak denen zihinsel işlevi yerine getiren sen, bedenine sağlık, zihnine sakinlik ve ruhuna dinginlik verebilen azınlıktan biri oluveriyorsun çünkü bu sırada gözlerini. az da olsa ellerini ve de seni senin istemediğini düşünen zihnini bu etkinlik ile oyalarken ruhun ve ruhların her birinin, hepsinin geldiği yerden sana akan muhteşem mutlaklığın mucizesinin akışının önünden çekilmiş oluyorsun ki bunu yapabilen her kişi, senin gibi; birliği ve birliğin verdiği huşu ve vecd halini hissettiğinin farkına varmasa da bu hallerin tüm nimetlerinden bütünüyle ve her okuduğunda da katlanarak yararlanır.
Bu mucize, sözcüklerde ya da dizilimin uyarlanmasında değil sadece, evrensel de istersen, ilahi de, mutlak var oluşun sana sunulmuş hediyesinin akışına izin verişindedir.
Sadece oku.

Bu gönderiyi paylaş: