unut ki umut doğsun

Hipnoz ile unutabilir miyim?

Bu soru ile çok karşılaştım. Şimdi bu yazıyı yazacağım ama unuttuklarınız artık işinize yaramayanlar olsun niyetindeyim. Belki de unuttuğunuzda önünüzü açacak olanları hatırlamayı dahi unutup, yeni ve çok daha sizi mutlu eden düşünceleri hatırlamak için yer bolluğu olacak zihninizde.

Aslında unutamadığımızı ve bunun da bir sıkıntı olduğunu söyleyenlerin aksine ben unutmanın da diğer her şey gibi nasıl kullanıldığına bağlı olarak bize hizmet edebileceğine inanmayı tercih etmeyi seçiyorum çünkü böylece sadece işime yaramayanları ve bana hizmet etmeyenleri unutarak kendime yararlı olanları ve bana hizmet edenleri hatırlamayı düşünmenin çok daha keyifli ve umut verici olduğuna inanmayı seçiyorum.

İsterseniz, siz de unutmayı tercih ettiklerinizi belirleyebilir ve neyi hatırlamayı unutacağınızı seçerek uzun süreli ya da çok uzun vadeli geleceğinize umut doldurabilirsiniz. Şimdi size bir soru soracağım ve birazdan sizler ne kadar çok ayrıntıyı ne kadar kolay unutabildiğinizi hatırlayacaksınız ki işinize yaramayanları unutabilesiniz. Çünkü zihin belli bir zaman diliminde belli sayıda düşünce düşünebiliyor. Aklıma bir soru daha geldi şu an. Birazdan yazacaklarımla ilgili gibi sanki. Düşünmenin ne olduğunu düşünen var mı bu yazıyı okuyanlar arasında diye sordum ama eminim birazdan bu sorumu da unutacaksınız ve hatırlayanlarınız da unutmayı tercih edecekler. Çünkü insan zihni hatırladığından çok daha fazlasını unutuyor. O halde işinize yaramayan ve size hizmet etmeyen her şeyi ama her şeyi unutabilirsiniz ve unuttuklarınızın ne olduğunu hatırlamayı denemeyi de unutabilirsiniz ki bu sayede neyi hatırlayamadığınızı unuttuğunuz için hatırlayamadıklarınızın ne olduğunu da unutmuş olacaksınız.

Hal böyle iken; aklınıza geldiğinde sizin hissettiğiniz duyguların hiç de iyi olmadığı anıları unutabilir ve neyi unuttuğunuz hatırlamayabilirsiniz. Değil mi? Başınızdan geçmiş ama bir türlü geçmişte bırakamadıklarınızın da neler olduğunu hatırlamayı unutabilir ve bu sayede geleceğinize umutla bakabilirsiniz. Değil mi? Şimdi bu satırları okurken bazılarınızın bu mümkün mü diye düşüneceklerini tahmin edebiliyorum. Tabii ki mümkün. Çünkü o tarihte ne yediğiniz hatırlamayı deneyin çoktan unuttuğunuzu fark edeceksiniz Ondan önceki günlerde veya ondan sonraki günlerde neler olduğunu da hatırlamak için tekrar tekrar düşünmeyi unuttuğunuz için hatırlayamadığınızı biliyorsunuz.

Şimdi şöyle bir düşünün. Tüm korkularınız, endişeleriniz ve kaygılarınızın derinlerinde yatan her şeyi unutmak fikri sizi umutlandırmıyor mu? Gördünüz mü? Unutmanın düşüncesi bile umut verebiliyorsa bunca zamandır hatırlamak için gayret ettikleriniz yerine umut etmeye odaklanırsanız neleri unutmanız gerektiğini dahi hatırlamayı unutabilirsiniz ki böylece daha çok umut verici düşünceleri unutmadan düşünebileceğini hatırlarsanız kolayca unutabildiğiniz ne kadar çok şey olduğunu ve bunları hatırlamaya çalışmanın da unutulabildiğini göreceksiniz.

O halde, şimdi işinize yaramayan ve size hizmet etmeyenleri unutmanın umudunu hissedin ki zihniniz bu düşünce ile meşgulken hatırladığınızda size iyi gelmeyenleri hatırlamayı unutsun.

Sevgi dolu, muhteşem gelecekler diliyorum herkese…

Bu gönderiyi paylaş: